Založ si blog

Škola tretieho tisícročia

Je jedinečné, že na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvorby sa spája úžasné materiálno-technické vybavenie jednotlivých učební a ateliérov a kvalitná výuka, zabezpečovaná odborníkmi z praxe, v odbore Animovanej tvorby, sú to napríklad Ing. arch. Jaroslav Baran, Ing. Karol Holubčík, Mgr. Dušan Blahút PhD., na škole dlho pôsobil jeden z posledných špičkových animátorov bábkového filmu Štefan Martauz, Marián Jaššo, akad. mal. Ľudmila Pavolová, Ľudmila Némethová, Jozef Zajac a mnoho ďalších osobností. Tento súzvuk profesionality a vybavenia školy jednoznačne zabezpečuje škole popredné miesto medzi inými strednými umeleckými školami na Slovensku a aj v Európe. Súkromná škola umeleckého priemyslu animovanej tvorby má veľmi kvalitné dvojročné pomaturitné štúdium. Je to možno zárodok budúceho bakalárskeho štúdia, ktoré bolo už v minulosti akreditované…
Jediným zmyslom SŠUPAT je poskytovať študentom kvalitné vzdelávanie, ktoré im zabezpečí profesijnú prípravu a možnosť pokračovania v ďalšom vysokoškolskom štúdiu. Pani zriaďovateľka a generálna riaditeľka SŠUPAT, Mgr. Viera Zavarčíková, veľmi pozorne sleduje, aby pedagógovia zrozumiteľne a na špičkovej úrovni poskytovali žiakom vzdelávanie a preto sa škola umiestňuje na súťaži, či všeobecnovzdelávacích alebo odborných predmetov na prvých miestach. Svedčí o tom množstvo diplomov. Každoročne študenti chodia na výmenné študijné pobyty Erasmus, ktoré im umožňujú konfrontovať sa a doplňovať svoje znalosti v jednotlivých študijných odboroch inde v Európe. Sú to cenné skúsenosti, ktoré žiakov pripravujú aj na možnosť ďalšieho vysokoškolského štúdia v zahraničí v cudzom jazyku. Tento rok sú študenti grafického dizajnu v škole Ametikool v Kureessare v Estónsku a v Lotyšsku.

Jedným z vyvrcholení každého školského roku je Animofest, medzinárodný festival animovaných filmov stredných škôl. Tento jednodňový júnový festival je jedinečný práve svojou orientáciou na tvorbu stredoškolákov. Maturanti SŠUPAT konfrontujú svoje animované filmy s filmami stredoškolákov z celého sveta. Festival bol založený v roku 2006 jeho zakladateľkou a riaditeľkou Mgr. Vierou Zavarčíkovou. Súčasťou festivalu sú aj iné súťaže súvisiace s piatimi študijnými odbormi školy. UAT GRAPHIC – pre študentov grafického dizajnu, UAT PHOTO – pre študentov fotografického dizajnu, UAT FASHION – pre študentov odevného dizajnu, UAT FILM – pre študentov obrazovej a zvukovej tvorby – kamera, zvuk, strih.
Víťazi jednotlivých súťaží získavajú okrem trofeje aj peňažnú odmenu (od 500 do 100 eur).
Po Animofeste nasleduje slávnostné vyraďovanie absolventov.

Sú to pre študentov školy nezabudnuteľné zážitky. A tým sa táto škola tretieho tisícročia snaží byť. Neopakovateľnou skúsenosťou a oporou znalosťami získanými na pôde školy, ktoré si absolventi ponesú ďalej, do celého života. Nie je preto náhodou, že množstvo absolventov školy sa presadilo a sú úspešnými profesionálmi vo svojich odboroch.
17. januára 2020 sa v športovej hale SŠUPAT uskutoční oslava 20. výročia založenia školy, na ktorú verejnosť srdečne pozývame.

Rozhovor so zvukovým majstrom a pedagógom Obrazovej a zvukovej tvorby  Mgr. art. Róbertom Szabóm ArtD. na SŠUP animovanej tvorby

15.01.2020

[caption id="attachment_84" align="alignleft" width="300"] foto : Roman Oros, študent SŠUPAT[/caption] Mgr. art. Róbert Szabó ArtD. Študoval na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU, kde absolvoval viac »

Ešte niekoľko viet k oslave 20. výročia SŠUP animovanej tvorby

07.01.2020

Je pozoruhodné, že v bratislavskej Petržalke pred 20 rokmi vznikla unikátna stredná škola. V jej pedagogickom kolektíve, najmä odborných predmetov, združuje od svojho vzniku tých najkvalitnejších viac »

Rozhovor s Katarínou Lazárovou, učiteľkou fotografického dizajnu na SŠUP animovanej tvorby

17.12.2019

[caption id="attachment_69" align="aligncenter" width="630"] Foto : Annamária Jelínková, študentka SŠUPAT[/caption] Mgr. Katarína Lazárová Po štúdiu Pedagogickej fakulty Komenského univerzity viac »

boris kollár miroslav beblavý

Kollár má podmienky pre vstup do koalície. Beblavý chce prioritne celkovú zmenu

19.01.2020 12:29

V relácii televízie TA3 V politike diskutovali líder hnutia Sme rodina Boris Kollár a predseda PS/Spolu Miroslav Beblavý.

Libanon Protest demonštranti oheň bejrút

Protivládne protesty si v Bejrúte vyžiadali viac ako 220 zranených

19.01.2020 12:08

Protivládne demonštrácie, ktoré vyvolala jedna z najhorších ekonomických kríz v krajine, začali v polovici októbra.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Pri útoku povstalcov na vojenský tábor v Jemene zomrelo 70 ľudí

19.01.2020 10:43

Terčom útoku, pripisovaného húsijským povstalcom, bola mešita vo vojenskom tábore v stredojemenskej provincii Marib.

skola zsskultetyho

Mlieko hravo, láskavo, zdravo. Začína sa to u detí

19.01.2020 10:00

Školáci a učitelia zo ZŠ na Škultétyho sú čerstvými víťazmi hry, v ktorej ide o mlieko. Aj deti prispeli k tomu, že spotreba mlieka na Slovensku výrazne stúpla.

janslovak72

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 6781x
Priemerná čítanosť článkov: 753x

Autor blogu

Kategórie